top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraInka

Zateplené psí boudy RAFABO

Aktualizováno: 7. 1. 2019

Domácí mazlíčci se stali nedílnou součástí života mnoha z nás. Od doby, kdy pes byl pouze hlídač, a kočka nesměla dovnitř domu, uplynulo již několik let spíše desítek let. Pes se pro mnohé stává rovným členem rodiny, nejlepším přítelem a parťákem do nepohody. Stejným směrem se ubírá i samotná péče, služby a produkty pro tyto čtyřnohé kamarády. Máte svého pejska rádi, ale spaní v posteli je už pro Vás přes čáru? Chcete mu dopřát pohyb venku, ale nechcete, aby si připadal odstrčený? Je Váš pes celoročně venku a jste připravení i na zimu? Přemýšleli jste o pořízení psí boudy? A co rovnou zateplená psí bouda s možností vytápění, která poskytne psímu společníkovi vyhřátý domov i v chladných zimních nocích, zvláště pokud Váš pes již není ve svých nejlepších letech? Tak přesně to Vám nabízí luxusní psí bouda RAFABO!


Výběr psí boudy


Před samotným zvažováním zateplení, je důležité vybrat také správnou velikost psí boudy. Pes by se ve své boudě měl bez problémů otočit a pohodlně si lehnout. Pokud však zvolíte boudu příliš velkou, zbytečně z ní bude unikat teplo. Velmi ideální je také pokud je psí bouda rozdělena na předsíň a ložnici, čímž zamezíme dalšímu úniku kýženého tepla.

Bouda by rozhodně neměla stát přímo na zemské půdě (hlíně), což by zapříčinilo příliv chladu zespoda či případné vlhko a plesnivění. Volte tedy například dlažbu či betonovou desku nebo boudu podložte a vhodné je i vysypání štěrkem kvůli růstu plevelu.

zateplená psí bouda, zateplení boudy, vytápění boudy
Zateplení boudy RAFABO se skládá z parotěsné fólie, čedičové vaty a difůzní fólie.

Hlavní je kompletní zateplení boudy pro psy, tedy nejen stěny a podlaha ale samozřejmě také střecha, která pokud je odklápěcí, musí být kladen důraz na její kvalitní těsnění. Jako nejlevnější způsob zateplení se používá polystyren o hloubce zhruba 5 cm. Naše psí boudy RAFABO vyrábíme jako klasickou dřevostavbu RD z kombinace sibiřského modřínu s odvětrávanou fasádou z HPL desek. Naleznete zde parotěsnou i difúzní fólii i kvalitní čedičovou vatu o tloušťce 5cm.Použití zateplené psí boudy je doporučeno pro venkovní teploty od -25 stupňů až do +40 stupňů. Nemusíte se tedy obávat, že by v létě Vašemu psovi bylo přílišné horko. Naše bouda pro psy je vyrobena tak, aby v zimě poskytovala teplé útočiště a v létě naopak přijatelný chládek. Nezapomeňte však, že není žádoucí umístit boudu na přímé slunce, ideální je polostín například pod stromem.


Vytápění? Nebo stačí zateplená psí bouda?


Psi mají naprosto odlišný systém termoregulace a tak snášejí zimu snáze než lidé. Zdravý pes je dokonce schopen ve své boudě zvýšit teplotu o osm stupňů během půl hodiny.

zateplená bouda, zateplení boudy, extrudovaný polystyren
12 cm tlustý extrudovaný polystyren v boudě SHEILA, zabezpečuje celoroční vnitřní tepelný komfort.

Nestrachujte se tedy, že Váš pes v zimě venku umrzne. Pokud má kvalitně zateplenou psí boudu, nic mu nehrozí. Současným trendem psích bud je vnitřní vytápění za pomoci topení s termostatem. Kvalitnější formou je podlahové vytápění na polovině spací plochy, které zamezí např. popálení psa či zbytečnému zabírání prostoru uvnitř boudy pro psa. Možnost regulace teploty je nezbytností, v případě nekontrolovaného přílivu tepla uvnitř boudy by mohlo dojít k újmě na zdraví vašeho psího mazlíčka a to jistě nikdo z nás nechce. Důležitá otázka je, jaké máte plemeno psa? Dlouhosrstá až „huňatá“ plemena s kvalitní srstí připravení na zimu si bohatě vystačí se zateplenou boudou a je možné, že často budou polehávat i venku. Takový Husky si zimní měsíce a radovánky ve sněhu vyloženě užívá. Těmto plemenům byste vytápěním mohli i ublížit, protože by došlo k přehřátí psa.

Pokud je ale Váš psí přítel krátkosrstého plemena či menšího vzrůstu nebo už není nejmladší či ho trápí nemoc, systém vytápění určitě zvažte. Mějte na paměti, že na termostatu

vytápění pro psy, regulované vytápění pro psy, RAFABO boudy
Termostat doporučujeme nenastavovat na více jak 10 °C jinak by mohlo dojít k přehřátí psa.

byste neměli nastavovat teplotu vyšší než deset stupňů a to i z toho důvodu, aby nedošlo k velkému teplotnímu rozdílu uvnitř a venku. U nemocných a starších psíků se poraďte se svým veterinářem, jaká teplota je pro něj nejvhodnější.


Stále nejste rozhodnutí?


Nejste si jisti, zda Váš pejsek potřebuje vytápění psí boudy? Nejlépe to poznáte na chování Vašeho psa. Je Váš pes pomalý, má zježenou srst a studené tlapky? Možná byste měli zbystřit a pro Vašeho psího přítele pořídit kvalitně zateplenou boudu eventuálně s možností vytápění. Psí boudy RAFABO vyrábíme s láskou v srdci Liberce na severu Čech. Jedná se tedy o čistě kvalitní český výrobek s několikaletou zárukou. Truhlářské dílny splňují vysoké požadavky na zpracování všech dílů a kvalitu výsledného produktu.

1 530 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Výcvik psa

Comments


bottom of page